Elevmødet 2021
Kære medlem af Idrætshøjskolens Elevforening, Sønderborg, Igen i år er vi er desværre nødsaget til at aflyse vores planlagte Elevmøde den 7.-9. maj grundet Covid-19 og de gældende restriktioner. Vi holder forsat håbet lysegrønt, og arbejder på at afvikle et Elevmøde til efteråret. Derfor vil vi bede jer sætte kryds i kalenderen weekenden uge 37 […]
Velkommen til E20
Elevforeningen byder Velkommen til E20 Livet som IHS’er er først lige begyndt! https://ihselevforening.dk/wp-content/uploads/2020/12/118014206_605879490127909_8585300920855994669_n.mp4 Bliv medlem Her melder du dig ind i Elevforeningen. Automatisk betaling Tilmeld dit betalingskort til automatisk fornyelse af kontingent til foreningen. Vejledning Se vores guide til indmeldelse lige her. Facebook Elevforeningens Facebook Instagram Elevforeningens Instagram
Elevforeningen inviterer til JULE-BINGO
Julen nærmer sig med hastige skridt og det betyder JULE-BINGO!  Torsdag d. 10. December 19:30-21:00 samler vi IHS Elevforeningens medlemmer til JULE-BINGO. Vi sender live JULE-BINGO med sjove indslag og fede præmier. Saml din sociale boble af IHS venner og familie, og få en rigtig fornøjelig aften sammen med resten af foreningen. Vi tør godt […]
Opdatering angående Covid19
Kære Elevforening,   I Elevforeningens bestyrelse har vi oven på Statsministerens pressemøde i fredags drøftet hvorvidt det er forsvarligt, at gennemføre afholdelse af diverse fysiske arrangementer.   Som forening vil vi gerne udvise samfundssind og gøre vores til at begrænse smittespredningen så vidt som muligt, også selvom det betyder, at vi skal træffe en svær […]
Info vedr. Generalforsamling 2020
Generalforsamling 2020 Vedtægter Den officielle indkaldelse Referat 2019 Sange Vedtægter Foreningens vedtægter Den officielle indkaldelse Invitation Referat 2019 Referat fra generalforsamlingen 2019 Sange Sange til generalforsamlingen 2020 Kære medlem af Idrætshøjskolens Elevforening, Sønderborg,Den 29. august 2020 løber Generalforsamlingen af stablen. Som beskrevet tidligere, så er dette års Generalforsamling noget anderledes end den plejer at være, […]
Det virtuelle Elevmøde 2020
Velkommen til det Virtuelle Elevmøde 2020 Selv om årets Elevmøde desværre ikke kunne afholdes på sædvanligvis i lørdags, så skulle Elevmødet naturligvis alligevel markeres. Derfor fandt det Virtuelle Elevmøde sted på Elevforeningens og skolens sociale medier. Herunder kan du opleve Formandens tale, det legendariske årgangsopråb, højdepunkter fra det Virtuelle Elevmøde og fællessang med Kenneth, Willemar […]