Info vedr. Generalforsamling 2020
Generalforsamling 2020 Vedtægter Den officielle indkaldelse Referat 2019 Sange Vedtægter Foreningens vedtægter Den officielle indkaldelse Invitation  Referat 2019 Referat fra generalforsamlingen 2019 Sange Sange til generalforsamlingen 2020 Kære medlem af Idrætshøjskolens Elevforening, Sønderborg,Den 29. august 2020 løber Generalforsamlingen af stablen. Som beskrevet tidligere, så er dette års Generalforsamling noget anderledes end den plejer at være, […]
Det virtuelle Elevmøde 2020
Velkommen til det Virtuelle Elevmøde 2020 Selv om årets Elevmøde desværre ikke kunne afholdes på sædvanligvis i lørdags, så skulle Elevmødet naturligvis alligevel markeres. Derfor fandt det Virtuelle Elevmøde sted på Elevforeningens og skolens sociale medier. Herunder kan du opleve Formandens tale, det legendariske årgangsopråb, højdepunkter fra det Virtuelle Elevmøde og fællessang med Kenneth, Willemar […]
Vigtig information
Information omkring Elevmødet 2020 og Elevskriftet Kære medlem af Idrætshøjskolens Elevforening, Sønderborg.Vi skriver for at informere dig om, hvordan du skal forholde dig til dette års Elevmøde og dette års forårsudgave af Elevskriftet. Vi befinder os lige nu i en tid, hvor vi alle kæmper for at mindske spredningen af Covid-19 virussen. Vores fælles samlingspunkt […]
Langrendstur til Norge
Langrendstur til Norge Hey har du hørt det?  – IHS’s elevforening arrangerer den hyggeligste langrendstur til Norge fra d. 19-24 marts og DU kan stadig nå at komme med. Det er billigt, en fantastisk mulighed for hygge og bare en tur, du ikke vil gå glip af. Deadline for tilmelding er den 3. februar men […]
Året der gik i Elevforeningen
Året der gik i Elevforeningen Et år er endnu en gang passeret, og vi tager nu ikke alene hul på et nyt år, men et helt nyt årti! Det skal selvfølgelig markeres med et lille tilbageblik på året, der gik i Elevforeningen. I 2019 har Elevforeningen efter knaldhårdt arbejde af engagerede og internetkyndige repræsentantskabsmedlemmer for […]